Cat Power

Nie żadna Amy Winehouse, od teraz to Charlyn Marie Marshall z Georgii, znana jako Cat Power, jest największym jasnoskórym geniuszem bluesa i rock’n’rolla na świecie. Jeszcze niżej niż Amy, oszczędniej, wręcz minimalistycznie. Gitara lub pianino i ciemny głos tak bliski, że słychać wciągane przeponą powietrze, słychać drganie strun głosowych. Poza tym pani Cat Power jest bezpretensjonalnie ładna. Łączy ją z Amy Winehouse piękny głos i uzależnienie od używek. Charlyn udało się rzucić alkohol, o czym bardzo ładnie opowiada tutaj (zwróćcie uwagę na strzelanie palcami):

Tak jak ostatnio Amy Winehouse, Cat Power odwoływała koncerty, zrobiła kilka rozrób. Udało jej się rzucić wódę, ale przedtem „żyła w barach”:

I na koniec jeszcze piękne wykonanie pięknej Cat Power pięknego „Maybe Not” Dowód na to, że za pomocą niewielu środków: kilku prostych słów, nieskomplikowanej melodii, bezpretensjonalnie wyśpiewanej piosenki, prostej grzywki, dżinsów i niemodnej koszuli w kratę można wzbudzić emocje, które rozsadzają wszystko, ze słuchaczem włącznie. Może nie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s