Najgorszy dzień w roku

Badania Cliffa Arnalla zdołały ustalić, że przedostatni poniedziałek stycznia jest najgorszym dniem w roku. W tym dniu zdarza się najwięcej bójek, nieporozumień, zwolnień z pracy i innych sposobów, jakie wymyśliła ludzkość, aby wpędzać się w obszary depresji, smutku i zwątpienia. Najwyższy to czas, aby noworoczne plany poszły w kąt, a w perspektywie doraźnej znalazły się niepospłacane świąteczne kredyty i szara zimowa rzeczywistość za oknem.

Prawdopodobnie w rzeczywistości nie jest tak źle, jak mówią naukowcy. Im także zależy na społecznym odzewie, w imię którego nie wahają się wyostrzać tez swoich teorii. Aby przekonać się, że koniec stycznia nie jest wcale taki strasznych, należy gwałtownie, zbudzając psychosomatyczny szok organizmu i osobowości, zmienić środowisko. Wyjechać gdzieś daleko, na północ lub południe. Krajobrazy są co prawda podłe, ale ludzi w związku z tym bardzo mało, szczególnie w nadmorskich kurortach Jastarni, Juraty lub Helu.

Reklamy

1 komentarz do “Najgorszy dzień w roku

  1. Tak tylko te badania były opublikowane rok albo dwa lata temu:D Może w 2008 roku coś sie zmieniło. Może tegoroczna mało zimowa aura nie doprowadzi do depresji tylu ludzi. :D ten czarny poniedziałek ;D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s